Dlaczego pracownicy sektora medycznego są szczególnie narażeni na wypalenie zawodowe?
Opublikowany: 25.01.2024 07:00
Prowadzący:
prof. dr hab.Tomasz Grzyb
Opis filmu:
Badania nad wypaleniem zawodowym można podzielić na dwie grupy. Pierwsza koncentruje się na osobowościowych i temperamentalnych przyczynach powstawania wypalenia. Druga grupa badań zajmuje się środowiskowymi wyznacznikami wypalenia zaw
Zobacz pozostałe części
Prowadzący
prof. dr hab.Tomasz Grzybprof. dr hab.Tomasz Grzyb
Tomasz Grzyb, psycholog społeczny, profesor w Katedrze Psychologii Społecznej Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Prezes Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Społecznej, redaktor naczelny Polish Psychological Bulletin. Członek Komitetu Psychologii PAN. Specjalizuje się w psychologii wpływu społecznego - autor i współautor wielu książek i artykułów poświęconych skutecznym narzędziom pomagającym zmieniać emocje, poznanie i zachowanie jednostek i grup społecznych.
Cykl: Wypalenie zawodowe
Badania nad wypaleniem zawodowym można podzielić na dwie grupy. Pierwsza koncentruje się na osobowościowych i temperamentalnych przyczynach powstawania wypalenia. Druga grupa badań zajmuje się środowiskowymi wyznacznikami wypalenia zawodowego. Obejrzyj krótkie wideo i zobacz, które z omówionych przyczyn mogą dotyczyć Ciebie.
Zainteresował Cię temat? Obejrzyj pozostałe części lub przeczytaj artykuły:
Czas na ostrzenie piły. O wypaleniu zawodowym w środowisku medycznym
Wypalenie zawodowe u lekarek i lekarzy nie musi być koniecznością