Rola OCT i angio-OCT w diagnostyce chorób plamki związanych ze zwiększoną grubością naczyniówki

Opublikowany: 27.05.2020 20:38

Prowadzący:

Dr hab. n. med. Joanna Gołębiewska

więcej o autorze »

Opis filmu:

  • OCT i angio-OCT – jakie dają możliwości?
  • naczyniówka - budowa i funkcje,
  • gruba naczyniówka – dlaczego to jest problem i jak go diagnozować?
  • wskazówki i przykłady od specjalisty – praktyka.

czytaj więcej »

Prowadzący wykład - Dr hab. n. med. Joanna Gołębiewska

Prowadzący

Dr hab. n. med. Joanna Gołębiewska

Specjalista okulistyki, Kierownik Pracowni Diagnostyki i Leczenia Chorób Siatkówki Centrum Okulistycznego Świat Oka

Zajmuje się głównie diagnostyką chorób tylnego odcinka gałki ocznej (siatkówki i ciała szklistego, wykonując badania OCT, angio-OCT, angiografię fluoresceinową) oraz ich leczeniem (leczenie zachowawcze, fotokoagulacja laserowa siatkówki i iniekcje anty-VEGF do ciała szklistego). Bierze udział w wieloośrodkowych badaniach klinicznych oraz grantach naukowych. W pracach badawczych zajmuje się głównie zastosowaniem OCT i OCT – angiografii w chorobach siatkówki. Uczestniczyła w prestiżowych kursach m.in. OCT&OCT – angiography European Masterclass w Rzymie w 2018 i 2019 roku.

Jest współautorką pierwszej w Polsce książki o zastosowaniu angio-OCT w diagnostyce okulistycznej, autorką ponad 30 prac w czasopismach polskich i renomowanych czasopismach
zagranicznych. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się prowadząc liczne kursy tematyczne dla lekarzy okulistów. Jest wykładowcą na konferencjach krajowych i zagranicznych.

Staże naukowe odbyła w Klinice Okulistyki Luigi Sacco University Hospital w Mediolanie oraz w D’Annunzio University w Chieti-Pescara. Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie (obecnie Warszawski Uniwersytet Medyczny). Zawodowo była związana z I Kliniką Okulistyki Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, a następnie z Kliniką Okulistyki Centrum Zdrowia Dziecka.

W 2010 roku uzyskała tytuł doktora nauk medycznych, a w 2019 roku decyzją Rady II Wydziału Lekarskiego WUM tytuł doktora habilitowanego nauk medycznych. Była wykładowcą w Katedrze i Zakładzie Patologii Ogólnej i Doświadczalnej WUM.

Opis filmu
  • OCT i angio-OCT – jakie dają możliwości?
  • naczyniówka - budowa i funkcje,
  • gruba naczyniówka – dlaczego to jest problem i jak ją diagnozować?
  • wskazówki i przykłady od specjalisty – praktyka.
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Polpharma.tv Facebook Pomoc Polpharma.tv