Cykl: Sesja Klubu 40. Obustronne zapalenie wnętrza gałki ocznej po infekcji COVID-19

Opublikowany: 16.05.2022 11:51

Prowadzący:

dr n. med. FEBO Monika Sarnat-Kucharczyk

więcej o autorze »

Opis filmu:

Praktyczne wskazówki diagnostyczne i terapeutyczne przy jednym z rzadkich, ale trudnych powikłań po infekcji COVID-19.

czytaj więcej »

Prowadzący wykład - dr n. med. FEBO Monika Sarnat-Kucharczyk

Prowadzący

dr n. med. FEBO Monika Sarnat-Kucharczyk

Jestem starszym asystentem w Oddziale Okulistyki Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz asystentem w Katedrze Okulistyki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Ukończyłam Pomorską Akademię Medyczną w Szczecinie z wyróżnieniem oraz Nagrodą Dziekana.

Obroniłam pracę doktorską z wyróżnieniem "Ocena czułości siatkówki centralnej u pacjentów z makrogruczolakami przysadki mózgowej z wykorzystaniem mikroperymetrii i badania poczucia kontrastu".

Przedstawiając wyniki pracy doktorskiej z zakresu mikroperymetrii w gruczolakach przysadki mózgowej otrzymałam nagrodę za najlepszy plakat podczas XXVII Międzynarodowego Kongresu Chirurgów Okulistycznych (DOC), Norymbergia, Niemcy.

Liczne granty naukowe umożliwiły zebranie doświadczenia w renomowanych ośrodkach okulistycznych w Europie – Moorfields Eye Hospital w Londynie (European Society of Ophthalmology Educational Grant), Hannush Krankenhaus w Wiedniu (Edukacyjny Grant Polskiego Towarzystwa Okulistycznego) oraz Queen’s Medical Centre w Nottingham (Educational Grant of European Society of Cataract and Refractive Surgeons).

Na co dzień zajmuje się diagnostyką i leczeniem różnorodnych chorób okulistycznych ze szczególnym uwzględnieniem schorzeń odcinka przedniego. Wykonuję zabiegi okulistyczne z zakresu chirurgii powiek, powierzchni oka oraz wewnątrzgałkowe.

Konsultuję pacjentów ze schorzeniami endokrynologicznymi, posiadam bogate doświadczenie poparte publikacjami naukowymi z zakresu gruczolaków przysadki mózgowej oraz orbitopatii Graves’a-Basedowa.

Grant Naczelnej Izby Lekarskiej pozwolił na rozwój umiejętności okulistycznych z zakresu plastyki powiek oraz chorób oczodołu, który był wykorzystany na udział w kursie organizowanym przez European School of Advanced Ophthalmology w Szwajcarii.

Zdobyty "Travel Educational Grant" na udział w 53rd Symposium of International Society for Clinical Electrophysiology of Vision pozwolił na poszerzenie wiedzy z zakresu elektrofizjologii.

Jestem autorką licznych publikacji w recenzowanych czasopismach naukowych, rozdziałów w podręcznikach z zakresu okulistyki oraz ponad 100 wystąpień na kongresach krajowych, oraz zagranicznych.

Ponadto, jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego oraz działającego przy nim „Klubu 40” dla lekarzy okulistów.

Opis filmu

Seria: Nie-krótkowzrocznie o COVID-19. Sesja Klubu 40.

Sesja z konferencji EPE OKO z września 2021

Praktyczne wskazówki diagnostyczne i terapeutyczne przy jednym z rzadkich, ale trudnych powikłań po infekcji COVID-19.

  • Rzadki, ale poważny problem – jak przeprowadzić diagnostykę? Jakie badania są konieczne?
  • Jacy pacjenci są szczególnie narażeni?
  • Leczenie farmakologiczne, postępowanie operacyjne – wskazówki.
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Polpharma.tv Facebook Pomoc Polpharma.tv