Cykl: Sesja Klubu 40. Epidemia w pandemii. O krótkowzroczności

Opublikowany: 16.05.2022 19:43

Prowadzący:

dr hab. n. med. Janusz Skrzypecki

więcej o autorze »

Opis filmu:

Pandemia COVID-19 w różnoraki sposób odbiła się na zdrowiu pacjentów. Także w okulistyce pojawiły się dodatkowe problemy, w tym epidemia krótkowzroczności. Wykład nie tylko podsumowuje wiedzę na ten temat, ale zawiera też praktyczne ws

czytaj więcej »

Prowadzący wykład - dr hab. n. med. Janusz Skrzypecki

Prowadzący

dr hab. n. med. Janusz Skrzypecki

Pracownik Samodzielnego Publicznego Klinicznego Szpitala Okulistycznego w Warszawie, wieloletni nauczyciel akademicki w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Doświadczenie zawodowe zdobywał w czasie staży klinicznych w Nowym Jorku (Uniwersytet Columbia, USA), Manchesterze (Wielka Brytania) oraz w Heidelbergu (Niemcy). Do zainteresowań klinicznych dr. hab. n. med. Janusza Skrzypeckiego należy chirurgia zaćmy, a także zachowawcze leczenie jaskry oraz zwyrodnienia plamki żółtej związanego z wiekiem. Ponadto, dużą uwagę poświęca metodom hamowania progresji wad wzroku u dzieci.

W 2021 r. uzyskał tytuł doktora habilitowanego nauk medycznych i nauk o zdrowiu na podstawie cyklu publikacji dotyczącego wspólnych mechanizmów regulacji ciśnienia wewnątrzgałkowego oraz ciśnienia tętniczego. Wyniki swoich badań publikował w prestiżowych międzynarodowych czasopismach m.in. Eye oraz Journal of Glaucoma.

Dr hab. n. med. Janusz Skrzypecki jest członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego oraz Europejskiego Towarzystwa Zaćmy oraz Chirurgii Refrakcyjnej.

Opis filmu

Seria: Nie-krótkowzrocznie o COVID-19. Sesja Klubu 40.

Sesja z konferencji EPE OKO z września 2021

Pandemia COVID-19 w różnoraki sposób odbiła się na zdrowiu pacjentów. Także w okulistyce pojawiły się dodatkowe problemy, w tym epidemia krótkowzroczności. Wykład nie tylko podsumowuje wiedzę na ten temat, ale zawiera też praktyczne wskazówki dotyczące postępowania.

  • Wzrost liczby osób krótkowzrocznych na świecie – jak przyczyniła się do niego pandemia?
  • Czynniki ryzyka krótkowzroczności – na co mamy wpływ, na co nie?
  • Czynniki modyfikowalne – jak pomóc pacjentom?
  • Niedokorekcja – pokutujący mit.
  • Atropina w leczeniu krótkowzroczności. Kiedy refundacja?
  • Ortokeratologia.
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Polpharma.tv Facebook Pomoc Polpharma.tv