Wpływ bólu na psychikę

Opublikowany: 22.03.2024 24:20

Prowadzący:

dr n. med. Piotr Wierzbiński

więcej o autorze »

Opis filmu:

Ból, zwłaszcza przewlekły, jest bardzo mocno sprzężony ze stanem psychicznym człowieka. Ból to częsty objaw m.in. depresji.

czytaj więcej »

Przejdź do wybranego fragmentu wykładu

Prowadzący wykład - dr n. med. Piotr Wierzbiński

Prowadzący

dr n. med. Piotr Wierzbiński

Dr n. med. Piotr Wierzbiński - urodził się 05.09.1978 roku we Włocławku, w 1997 roku ukończył Liceum Ziemi we Włocławku, w roku 2004 ukończył z wyróżnieniem studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W latach 2006 - 2014 asystent w Klinice Psychiatrii Dorosłych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Wykładowca Psychiatrii Klinicznej na Akademii Medycznej w Łodzi. Od 2015 roku prowadzi poradnię Medsolver w Łodzi. W 2013 roku uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie psychiatrii, w 2011 r. uzyskał tytuł doktora nauk medycznych za pracę pt."Ocena sylwetki psychologicznej i polimorfizm genu dla receptora endokannabinoidowego CNR1 u osób po próbach samobójczych".

W 2015 roku ukończył Master Psychopharmacology Program w Neuroscience Educational Institute (NEI) w USA, którego przewodniczącym jest Prof. Stephen M Stahl.

Członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Międzynarodowego Towarzystwa Psychiatrii Sportowej. Rozwój naukowy kontynuuje uczestnicząc w licznych konferencjach naukowych w Polsce i za granicą, gdzie wielokrotnie był aktywnym uczestnikiem i prelegentem. Jest autorem ponad 60 publikacji naukowych oraz licznych doniesień zjazdowych poświeconych farmakoterapii w psychiatrii, psychiatrii sportowej, samobójstwom oraz pograniczu medycyny somatycznej i psychiatrii. Współautor książki „Depresja 2016”. W ramach rozwoju naukowo - klinicznego trzykrotnie odbył wyjazdy szkoleniowe do Kliniki Psychiatrii Uniwersytetu w Sienie, we Włoszech. Główny obszar zainteresowań zawodowych to: farmakoterapia chorób psychicznych, problem oporności na leczenie, interakcje leków i działania niepożądane podczas leczenia, pogranicze psychiatrii i medycyny somatycznej, psychiatria sportowa i problematyka samobójstw. W wolnych chwilach i nie tylko uprawia sport, pasjonat koszykówki, wielokrotny uczestnik i medalista Mistrzostw Polski Uczelni Medycznych oraz Ogólnopolskich Igrzysk Lekarskich. Interesuje się filozofią, historią polityczną, wraz z rodziną lubi podróżować, szczególnie do Włoch.

Opis filmu

Cykl: Pogotowie bólowe Polpharmy

Ból, zwłaszcza przewlekły, jest bardzo mocno sprzężony ze stanem psychicznym człowieka. Ból to częsty objaw m.in. depresji. Nasilenie objawów bólowych to z kolei predyktor ciężkości depresji a narastanie objawów depresji to narastanie objawów bólowych.

Co każda osoba lecząca pacjentów z bólem powinna wiedzieć na temat wpływu bólu na psychikę pacjenta? Wykład pozwala zrozumieć zależności oraz pomaga znaleźć najlepsze możliwe leczenie, możliwe do pojęcia nie tylko w gabinecie psychiatry.

  • Ból i zaburzenia depresyjne.
  • Symptomy objawów depresyjnych.
  • Spektrum zaburzeń afektywnych i zespołów somatycznych a ból.
  • Wzajemne powiązanie ból - depresja a neuroplastyczność mózgu.
  • Modulacja ośrodkowa bólu.
  • Układy antynocyceptywne.
  • Rola czynników immunologicznych w depresji i bólu.
  • Neurobiologiczne aspekty depresji i modulacji afektu
  • Neurobiologia w bólu i depresji.
  • Zrozumieć depresję. Objawy osiowe i towarzyszące.
  • Depresja a zaburzenia snu.
  • Leki przeciwdepresyjne a leczenie bólu
  • Leki przeciwbólowe – przegląd, zastosowanie.
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Polpharma.tv Facebook Pomoc Polpharma.tv