Jak lekarz POZ może zapewnić bezpieczeństwo swoim pacjentom z astmą i POChP w czasie pandemii koronawirusa?

Opublikowany: 01.12.2021 20:30

Prowadzący:

prof. dr hab. n. med. Piotr Kuna

więcej o autorze »

Opis filmu:

Chorzy na astmę i POChP mogą reagować zwiększonym lękiem na epidemię COVID-19, ponieważ choroba atakuje przede wszystkim układ oddechowy. Czy obawy są uzasadnione? W wykładzie ekspert przedstawia aktualną wiedzę na ten temat, schematy

czytaj więcej »

Prowadzący wykład - prof. dr hab. n. med. Piotr Kuna

Prowadzący

prof. dr hab. n. med. Piotr Kuna

Kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych, Astmy i Alergii i II Katedry Chorób Wewnętrznych Wydziału Lekarskiego, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Lekarz, nauczyciel akademicki, naukowiec i menadżer zdrowia. Studiował na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Łodzi. Prof. Kuna jest członkiem wielu międzynarodowych towarzystw naukowych i lekarskich, współpracownikiem redakcji medycznych i redaktorem czasopism naukowych (opublikował ponad 700 doniesień i prac naukowych).

Prace naukowe w zakresie alergologii, pulmonologii, chorób wewnętrznych i immunologii klinicznej. Należy do ekskluzywnego grona 100 najczęściej cytowanych na świecie polskich naukowców. Poza uczelnią zajmował stanowiska konsultanta wojewódzkiego w zakresie alergologii, chorób wewnętrznych, Wiceprezydenta Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc, Sekretarza i Prezydenta Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. Pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Naukowej Naukowej Fundacji Polpharmy. Za osiągnięcia w dziedzinie zarządzania w ochronie zdrowia otrzymał wiele wyróżnień w tym tytuł menadżera roku. Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. N. Barlickiego, którym kieruje od wielu lat uznawany jest w ogólnopolskich rankingach za najlepszy szpital kliniczny w Polsce.

Opis filmu

Cykl: EPE 2021

Chorzy na astmę i POChP mogą reagować zwiększonym lękiem na epidemię COVID-19, ponieważ choroba atakuje przede wszystkim układ oddechowy. Czy obawy są uzasadnione? W wykładzie ekspert przedstawia aktualną wiedzę na ten temat, schematy leczenia i praktyczne wskazówki.

  • Kliniczny przebieg COVID-19.
  • Jak pandemia wpływa na pacjentów z astmą i POChP?
  • Niewydolność oddechowa w COVID-19.
  • Pozytywne skutki leczenia astmy w przypadku infekcji COVID-19.
  • Wpływ wGKS na ekspresję ACE2 u pacjentów z astmą oskrzelową.
  • GINA 2021 w pigułce.
  • Palenie a przebieg COVID-19.
  • Czynniki, które powinny być uwzględnione przy inicjacji terapii ICS u pacjentów z rozpoznaniem POChP.
  • Rehabilitacja post-COVID.
  • Konsekwencje długofalowe przechorowania COVID-19.
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Polpharma.tv Facebook Pomoc Polpharma.tv