COVID-19 a zdrowie psychiczne. Jak można pomóc pacjentom
Opublikowany: 01.12.2021 42:51
Prowadzący:
prof. dr hab. n. med. Paweł Mierzejewski,
dr n. med. Iwona Patejuk-Mazurek
Opis filmu:
Wpływ pandemii na zdrowie psychiczne jest niezaprzeczalny. Jak rozpoznać niepokojące objawy u pacjentów w gabinecie lekarza POZ? Jak pomóc pacjentom borykającym się z problemami ze zdrowiem psychicznym? Dwugłos ekspertów, zawierający p
Prowadzący
prof. dr hab. n. med. Paweł Mierzejewski,dr n. med. Iwona Patejuk-Mazurek
prof. dr hab. n. med. Paweł Mierzejewski
Prof. Paweł Mierzejewski jest ekspertem w dziedzinie farmakologii, specjalistą psychiatrą, kierownikiem Zakładu Farmakologii, Instytutu Psychiatrii i Neurologii. Zajmuje się poszukiwaniem nowych leków i zastosowaniem nowych technologii w leczeniu chorób ośrodkowego układu nerwowego. Profesor Mierzejewski jest wice przewodniczącym Sekcji Psychiatrii Biologicznej Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, autorem ponad 100 publikacji naukowych, lekarzem praktykiem. Podczas spotkania podzieli się swoimi przemyśleniami na temat interakcji leków psychotropowych z innymi lekami, przedstawi praktyczne przykłady, podkreśli najistotniejsze interakcje, o których warto pamiętać.
Cykl: EPE 2021
Wpływ pandemii na zdrowie psychiczne jest niezaprzeczalny. Jak rozpoznać niepokojące objawy u pacjentów w gabinecie lekarza POZ? Jak pomóc pacjentom borykającym się z problemami ze zdrowiem psychicznym? Dwugłos ekspertów, zawierający praktyczne wskazówki diagnostyczne i terapeutyczne z omówieniem przypadków pacjentów.
- Zespół post-COVID i zaburzenia psychiczne jako konsekwencja pandemii.
- Przypadki kliniczne – depresja, lęk uogólniony, zaburzenia depresyjno-lękowe, zaburzenia somatyzacyjne.
- Jak COVID wpływa na mózg?
- Zespół przewlekłego zmęczenia.
- Leczenie – praktyczne wskazówki w oparciu o aktualną wiedze.