Wysiłkowe nietrzymanie moczu
Opublikowany: 29.04.2024 09:17
Prowadzący:
dr n. med. Edyta Wlaźlak, dr hab. n. med. Grzegorz Surkont
Opis filmu:
Dokładnie omówiony przypadek pacjentki z wysiłkowym nietrzymaniem moczu jest punktem wyjścia do wykładu na ten temat.
Zobacz pozostałe części
Prowadzący
dr n. med. Edyta Wlaźlak, dr hab. n. med. Grzegorz Surkontdr n. med. Edyta Wlaźlak
Specjalista ginekolog–położnik
Ponad 20 lat doświadczenia w pracy z pacjentkami z dziedziny uroginekologii i ginekologii, leczenia nieoperacyjnego i operacyjnego chorób uroginekologicznych i ginekologicznych, kompleksowej diagnostyki uroginekologicznej z wykorzystaniem USG i badania urodynamicznego. Znana z wprowadzania i rozwoju w Polsce pessaroterapii uroginekologicznej (pessary stosowane na dzień, pessary kostkowe) oraz usg dna miednicy (technika prof. J. Kociszeskiego, technika prof. H.P. Dietza)
Sekretarz Zarządu Sekcji Uroginekologii Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników w latach 2019-2021 oraz 2022-2025.
Jest autorką ponad stu publikacji w renomowanych czasopismach naukowych i medycznych, w tym wielu o zasięgu międzynarodowym, współautorem wielu rozdziałów do książek dla studentów i lekarzy, wykładów, warsztatów, prezentacji wyników badań naukowych prowadzonych na licznych kongresach w Polsce i na całym świecie oraz wielu rekomendacji uroginekologicznych Zarządu Sekcji Uroginekologii Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników.
Kilkanaście lat doświadczeń w organizacji i prowadzeniu kongresów i szkoleń w Polsce wraz z polskimi i zagranicznymi specjalistami.
Liczne szkolenia zagraniczne w Niemczech (Prof. E. Petri*, Prof. H. Koelbl, Prof. J. Kociszewski) i Australii (Prof. H.P. Dietz).
dr hab. n. med. Grzegorz Surkont
Specjalista ginekolog–położnik
Ponad 20 lat doświadczenia w pracy z pacjentkami z dziedziny uroginekologii, leczenia menopauzy oraz diagnostyki i leczenia nieoperacyjnego i operacyjnego chorób uroginekologicznych i ginekologicznych.
Wprowadzał i rozwijał usg dna miednicy 2D i 4D we współpracy z ośrodkiem prof. J. Kociszewkiego (Niemcy) i prof. H.P. Dietza (Australia).
Prezes Zarządu Sekcji Uroginekologii Polskiego Towarzystwa Ginekologii i Położnictwa w latach 2019-2021 oraz 2022-2025.
Jest autorem ponad stu publikacji w renomowanych czasopismach naukowych i medycznych, w tym wielu o zasięgu międzynarodowym, współautorem wielu rozdziałów do książek dla studentów i lekarzy.
Współautor wykładów, warsztatów, prezentacji wyników badań naukowych prowadzonych na licznych kongresach w Polsce i na całym świecie.
AWspółautor wielu rekomendacji uroginekologicznych Zarządu Sekcji Uroginekologii Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników.
Kilkanaście lat doświadczeń w organizacji i prowadzeniu kongresów i szkoleń w Polsce wraz z polskimi i zagranicznymi specjalistami.
Liczne szkolenia zagraniczne w USA (Harvard University, Boston Medical University Center: Prof. D.H. Nichols*, Prof. J.O. De Lancey, Prof. E. Kuligowska), Niemczech (Prof. E. Petri*, Prof. H. Koelbl, Prof. J. Kociszewski) i Australii (Prof. H.P. Dietz).
Cykl: Uroginekologia praktyczna
Dokładnie omówiony przypadek pacjentki z wysiłkowym nietrzymaniem moczu jest punktem wyjścia do wykładu na ten temat. Praktyczna wiedza i eksperckie wskazówki pomogą w zaopiekowaniu się pacjentkami z tym problemem.
- Jak prawidłowo przeprowadzić wywiad? – przykładowa scenka.
- Badanie kliniczne i USG uroginekologiczne – komentarz i wskazówki diagnostyczne.
- Kiedy można stwierdzić wysiłkowe nietrzymanie moczu?
- Leczenie: specjalistyczne tampony, pessary, ćwiczenia mięśni dna miednicy, zmiana stylu życia oraz farmakoterapia.