Trudne pytania, łatwe odpowiedzi z gastroenterologii
Opublikowany: 19.02.2025 21:41
Prowadzący:
dr n. med. Anna Pietrzak
Opis filmu:
Wykład został przygotowany na podstawie analizy ponad 700 pytań egzaminacyjnych (PES) z zakresu gastroenterologii. Omawia najważniejsze zagadnienia i przygotowuje do skutecznego odpowiadania na pytania egzaminacyjne.
Przejdź do wybranego fragmentu wykładu

Prowadzący
dr n. med. Anna PietrzakStudia ukończyła z wyróżnieniem w 2002 r. Od tego czasu związana z Kliniką Gastroenterologii Onkologicznej w Centrum Onkologii i z Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego. Od 2018 r, po uzyskaniu tytułu dr n. med., adiunkt w Klinice Gastroenterologii, Hepatologii i Onkologii Klinicznej CMKP. Klinicysta praktyk, z niemal dwudziestoletnim doświadczeniem, zajmujący się przede wszystkim chorobami dolnego odcinka przewodu pokarmowego.
Nauczyciel z powołania, wykładowca akademicki. Współtwórca programu specjalizacji w dziedzinie gastroenterologii. W latach 2001-2019 wygłosiła ponad 230 wykładów na konferencjach krajowych i zagranicznych. Główny organizator i współorganizator wielu konferencji gastroenterologicznych.
Autorka lub współautorka wielu publikacji, głównie o charakterze dydaktycznym, w czasopismach krajowych i zagranicznych. Pierwszy autor polskich rekomendacji w zespole jelita drażliwego i w chorobie uchyłkowej. Recenzent czasopism polskich i zagranicznych.
Promotor pionierskich rozwiązań w medycynie, jako jedna z pierwszych zaczęła zajmować się przeszczepianiem mikrobioty jelitowej w różnych schorzeniach. Bierze udział w międzynarodowym badaniu nad skutecznością miejscowego przeszczepiania komórek macierzystych w okołoodbytniczej postaci choroby Leśniowskiego-Crohna.
Członek zarządu Oddziału Warszawskiego Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii
Cykl: EPE Młodzi profesjonaliści '24
Wykład został przygotowany na podstawie analizy ponad 700 pytań egzaminacyjnych (PES) z zakresu gastroenterologii. Omawia najważniejsze zagadnienia i przygotowuje do skutecznego odpowiadania na pytania egzaminacyjne.
- Błędy i stereotypy – powszechne błędy i nieaktualnych wytycznych. „Nowy program” od 2024.
- Jak skutecznie odpowiadać na pytania, które pojawiają się na egzaminach – strategia.
- Objawy alarmowe: symptomy wymagające dalszej diagnostyki.
- Choroby zapalne jelit: różnicowanie między wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego a chorobą Crohna.
- Zaburzenia czynnościowe: zespół jelita drażliwego i inne zaburzenia.
- Choroby wątroby: diagnostyka i leczenie stłuszczeniowej choroby wątroby.
- Kamica żółciowa: czynniki ryzyka i leczenie.
- Nowotwory przewodu pokarmowego.