Główne problemy okulistyczne w praktyce początkującego lekarza

Opublikowany: 27.02.2025 20:38

Prowadzący:

dr n. med. Ewa Strzemecka

więcej o autorze »

Opis filmu:

Okulistyka w gabinecie POZ bez tajemnic - najczęstsze objawy, metody diagnozy i podstawowe zasady postępowania w przypadku takich schorzeń.

czytaj więcej »

Przejdź do wybranego fragmentu wykładu

Prowadzący wykład - dr n. med. Ewa Strzemecka

Prowadzący

dr n. med. Ewa Strzemecka

W 2013r. ukończyła studia na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu na Wydziale Lekarskim I z oceną bardzo dobrą i otrzymując nagrodę Rektora - Medal za osiągnięcia w nauce i pracy społecznej.

Po zakończonej edukacji rozpoczęła staż podyplomowy w Szpitalu Bielańskim im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie. W 2014r. rozpoczęła pracę w Samodzielnym Publicznym Klinicznym Szpitalu Okulistycznym w Warszawie, gdzie odbyła specjalizację w dziedzinie okulistyki. W tym samym roku rozpoczęła studia doktoranckie w Klinice Okulistyki II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W 2019r. na podstawie przedstawionej rozprawy doktorskiej: „Ocena długoterminowej skuteczności i bezpieczeństwa zabiegów przeztwardówkowej cyklofotokoagulacji laserem diodowym wykonanych u chorych na jaskrę, ze szczególnym uwzględnieniem pacjentów z dobrą ostrością wzroku.”uzyskała stopień naukowy doktora nauk medycznych. Podczas pracy w SPKSO zajmuje się głównie wykonywaniem badań usg gałki ocznej i oczodołów, wykonywaniem zabiegów laserowych – kapsulotomii i irydotomii, diagnostyką i leczeniem jaskry oraz innych chorób przedniego i tylnego odcinka oka. W grudniu 2023r objęła stanowisko Naczelnego Lekarza SP Klinicznego Szpitala Okulistycznego.

Ewa Strzemecka jest wieloletnim członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego. O jej zaangażowaniu w działaniach naukowych świadczy udział w licznych konferencjach naukowych oraz publikacje, których jest autorem i współautorem.

Opis filmu

Cykl: EPE Młodzi profesjonaliści '24

Okulistyka w gabinecie POZ bez tajemnic - najczęstsze objawy, metody diagnozy i podstawowe zasady postępowania w przypadku takich schorzeń. Praktyczne wskazówki i podpowiedzi.

  • Czerwone oko: zapalenie spojówek (bakteryjne, wirusowe, alergiczne), gradówka, jęczmień.
  • Nagła utrata widzenia: zator, zakrzep, odwarstwienie siatkówki, wylewy krwi.
  • Urazy oka: ciała obce, erozja rogówki.
  • Neurookulistyka: zapalenie nerwu wzrokowego, objawy stwardnienia rozsianego.
  • Inne schorzenia: zaćma, zwyrodnienie plamki związane z wiekiem, zwyrodnienie barwnikowe siatkówki.
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Polpharma.tv Facebook Pomoc Polpharma.tv