Stan przedcukrzycowy – stan alarmowy. Cz.2
Opublikowany: 06.02.2023 25:25
Prowadzący:
dr hab. n. med. Anna Popławska-Kita, mgr Aleksandra Cichocka
Opis filmu:
Rozmowa ekspertek dotycząca stanu przedcukrzycowego – co zrobić, by zatrzymać chorobę? W debacie znajdują się odpowiedzi m.in. na pytania: jak pomóc pacjentowi wdrożyć zalecenia? Jak prowadzić terapię? Zalecenia dla pacjentów, które po
Zobacz pozostałe części
Prowadzący
dr hab. n. med. Anna Popławska-Kita, mgr Aleksandra Cichocka
Dr hab. n. med. Anna Popławska Kita
Ukończyła studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Białymstoku w 1991r. Od 1.04.1992r. jest zatrudniona w Klinice Endokrynologii, Diabetologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, obecnie na stanowisku adiunkta.
W 1996r. obroniła pracę doktorską, zaś w 2015r. uzyskała tytuł doktora habilitowanego.
Jest specjalista chorób wewnętrznych, endokrynologii, diabetologii i medycyny nuklearnej.
Jest współbadaczem w licznych międzynarodowych badaniach klinicznych z zakresu nowych leków stosowanych w diabetologii i endokrynologii. Jest autorem lub współautorem 141 publikacji naukowych o łącznym współczynniku oddziaływania IF 65,925 (punktacja MNiSW 1700,500). Ponadto jest autorem 8 rozdziałów w podręcznikach oraz wielu prac poglądowych.
Wyniki badań były prezentowane na wielu konferencjach naukowych w kraju i za granicą. Jest członkiem komitetu redakcyjnego i recenzentem prac w czasopismach międzynarodowych. Wielokrotnie była nagradzana nagrodami Rektora Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku za dorobek naukowy.
Jest przewodniczącą Sekcji Otyłości przy Zarządzie Głównym PTE, przewodniczącą Oddziału Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, wiceprzewodniczącą Oddziału Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego oraz Prezesem Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Endokrynologii i Diabetologii w Białymstoku.
Cykl: Stan przedcukrzycowy - debata
Rozmowa ekspertek dotycząca stanu przedcukrzycowego – co zrobić, by zatrzymać chorobę? W debacie znajdują się odpowiedzi m.in. na pytania: jak pomóc pacjentowi wdrożyć zalecenia? Jak prowadzić terapię? Zalecenia dla pacjentów, które pomogą im zrozumieć chorobę i terapię.
- Edukacja pacjentów – kiedy zacząć i jak robić to skutecznie?
- Profilaktyka – którym pacjentom zwrócić uwagę na zagrożenie cukrzycą typu 2?
- Rozmowa z pacjentem – wybór argumentów, które zadziałają.
- Dieta, która działa. Jak o niej mówić pacjentom?
- Nawyki żywieniowe – trudna sztuka nauki właściwych zachowań.
- Co jeść, a czego unikać?
- Proste triki na ograniczenie nadmiernego jedzenia.