Pacjenci z astmą i POChP w dobie pandemii koronowirusa
Opublikowany: 23.04.2020 1:14:14
Prowadzący:
prof. dr hab. n. med. Piotr Kuna, Prof. Miłosz Parczewski
Opis filmu:
Poruszane tematy:
- Czy każdy pacjent z astmą czy POChP należy do grupy większego ryzyka?
- Czy każde zaostrzenie w tej grupie pacjentów wymaga szczególnego nadzoru?
- Czy wymagana jest modyfikacja stałego leczenia
Prowadzący
prof. dr hab. n. med. Piotr Kuna, Prof. Miłosz Parczewski
prof. dr hab. n. med. Piotr Kuna
Kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych, Astmy i Alergii i II Katedry Chorób Wewnętrznych Wydziału Lekarskiego, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Lekarz, nauczyciel akademicki, naukowiec i menadżer zdrowia. Studiował na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Łodzi. Prof. Kuna jest członkiem wielu międzynarodowych towarzystw naukowych i lekarskich, współpracownikiem redakcji medycznych i redaktorem czasopism naukowych (opublikował ponad 700 doniesień i prac naukowych).
Prace naukowe w zakresie alergologii, pulmonologii, chorób wewnętrznych i immunologii klinicznej. Należy do ekskluzywnego grona 100 najczęściej cytowanych na świecie polskich naukowców. Poza uczelnią zajmował stanowiska konsultanta wojewódzkiego w zakresie alergologii, chorób wewnętrznych, Wiceprezydenta Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc, Sekretarza i Prezydenta Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. Pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Naukowej Naukowej Fundacji Polpharmy. Za osiągnięcia w dziedzinie zarządzania w ochronie zdrowia otrzymał wiele wyróżnień w tym tytuł menadżera roku. Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. N. Barlickiego, którym kieruje od wielu lat uznawany jest w ogólnopolskich rankingach za najlepszy szpital kliniczny w Polsce.
Zapraszamy do obejrzenia webinarium „Pacjenci z astmą i POChP w dobie pandemii koronawirusa”. Spotkanie prowadzą niezwykle cenieni specjaliści: prof. Piotr Kuna, znamienity ekspert w dziedzinie alergologii i pulmonologii oraz prof. Miłosz Parczewski, specjalista chorób zakaźnych, kierownika Kliniki Chorób Zakaźnych, Tropikalnych i Nabytych Niedoborów Immunologicznych w Szczecinie.
Podczas wykładu uzyskają Państwo odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące postępowania z pacjentami z chorobami układu oddechowego w czasie trwającej pandemii wirusa SARS-CoV2, których w codziennej praktyce pojawia się coraz więcej.
Poruszane tematy:
- Czy każdy pacjent z astmą czy POChP należy do grupy większego ryzyka?
- Czy każde zaostrzenie w tej grupie pacjentów wymaga szczególnego nadzoru?
- Czy wymagana jest modyfikacja stałego leczenia w przypadku podejrzenia lub też potwierdzenia zakażenia koronawirusem?
- Czy możemy stosować GKS wziewne i doustne?
- Czy podanie NLPZ w tej sytuacji jest niewskazane?