Czy nebulizacja jako forma podania leku jest bezpieczna?
Opublikowany: 31.01.2022 4:35
Prowadzący:
prof. dr hab. n. med. Henryk Mazurek
Opis filmu:
Krótka wypowiedź eksperta, rozwiewająca wątpliwości dotyczące nebulizacji w czasie pandemii COVID-19.
Zobacz pozostałe części
Prowadzący
prof. dr hab. n. med. Henryk MazurekSpecjalista chorób płuc, alergolog, pediatra, specjalista chorób płuc dzieci. Profesor zwyczajny.
Kierownik Kliniki Pneumonologii i Mukowiscydozy Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc, Oddziału Terenowego w Rabce-Zdroju oraz wykładowca Instytutu Zdrowia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu.
Autor i współautor ponad 50 artykułów oryginalnych, ponad 70 rozdziałów w podręcznikach i skryptów i ponad 100 innych publikacji pełnotekstowych na temat patofizjologii oddychania, chorób alergicznych, mukowiscydozy, infekcji układu oddechowego, opublikowanych w recenzowanych czasopismach naukowych w kraju i za granicą, ponadto licznych streszczeń, materiałów zjazdowych oraz artykułów popularnonaukowych.
Podczas wieloletniej pracy w Instytucie Gruźlicy i Chorób odbył liczne staże szkoleniowe w najlepszych ośrodkach pulmonologicznych w Polsce i Europie (m.in. Rzym, Nancy, Oslo). Ukończył studia z zakresu patofizjologii oddychania na Uniwersytecie Nancy I (Francja).
Członek Polskiego Towarzystwa Mukowiscydozy, Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc i Polskiego Towarzystwa Alergologicznego oraz European Respiratory Society.
Odznaczony medalem Komisji Edukacji Narodowej (2017 r.).
Członek Rad Naukowych periodyków medycznych, od roku 1996 r. członek Rady Naukowej Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie.
Wielokrotnie członek komitetów naukowych oraz wykładowca konferencji naukowo – szkoleniowych.
Cykl: Nebulizacja Q&A
Krótka wypowiedź eksperta, rozwiewająca wątpliwości dotyczące nebulizacji w czasie pandemii COVID-19.
- Kiedy należy rozważyć ograniczenie nebulizacji?
- Co zamiast nebulizacji?
- Kiedy nebulizacja jest niezbędna?
- Jak zminimalizować ewentualne zagrożenie zakażenia wirusem SARS-CoV-2?