Terapia skojarzona z Fosfomycyną i.v. w bakteriemii Staphylococuss aureus (SAB): myślenie życzeniowe czy opcja terapeutyczna?
Opublikowany: 26.01.2021 28:36
Prowadzący:
dr. med. Stefan Hagel
Opis filmu:
Wykład przedstawiony przez zagranicznego prelegenta ( Niemcy), przetłumaczony na język polski. Wykład przybliży nam opcje terapeutyczne leczenia skojarzonego z fosfomycyną i.v. w przypadku zakażenia gronkowcem złocistym ( Staphylococcu
Prowadzący
dr. med. Stefan HagelKonsultant w dziedzinie chorób zakaźnych w Instytucie Chorób Zakaźnych i Kontroli Zakażeń oraz Centrum Kontroli i Opieki nad Sepą w Szpitalu Uniwersyteckim w Jenie (Niemcy). Prowadzi badania w zakresie chorób zakaźnych. Jest ekspertem ds. Zarządzania antybiotykami w Niemieckim Towarzystwie Chorób Zakaźnych.
Jego szczególne zainteresowania obejmują badania w zakresie epidemiologii szpitalnej, organizmów wielolekoopornych oraz profilaktyki i kontroli zakażeń.
Opcje terapeutyczne leczenia skojarzonego z fosfomycyną i.v. w przypadku zakażenia gronkowcem złocistym ( Staphylococcus aureus); jak szybko gronkowiec może wywoływać ropnie.
Wykład niemieckiego eksperta, tłumaczony na język polski.
W wykładzie:
- Dlaczego stosować terapię skojarzoną?
- Opisy dostępnych badań, w których została zastosowana fosfomycyna i.v. oraz ich wyniki.
- Na czym polega strategia Tarragona.
- Opisy przypadków pacjentów z bakteriemią z ogniskami zakaźnymi przerzutowymi, np. przy zapaleniu wsierdzia, ropniu płucnym, zakażeniach wewnątrz naczyniowych oraz stopie cukrzycowej – przykłady pacjentów.
- Jaką terapię wybrać, aby skutecznie leczyć ciężko chorych pacjentów i dla kogo powinna być zastosowana terapia skojarzona, bo nie dla wszystkich pacjentów.